Absolute 50 FLY YILIN MOTOR YATI DENİZMAR STOKLARINDA

Absolute 50 Fly Avrupa Yılın Yatı ödülünün sahibi!

Her sene Avrupa tekne endüstrisinin en iyilerinin ödüllendirildiği Denizcilik ve yat dünyasının Oscar ödülleri olarak kabul edilen The European Powerboat of the Year (Avrupa Yılın Yatı) ödül töreni bu sene de Düsseldorf’da gerçekleşti.

Ödülün uzman jürisi Avrupa’nın en iyi 9 tekne dergisinin editörlerinden oluşuyor, Batliv (Norveç), BoatMag (İtalya), Boote (Almanya), Marina.ch (İsviçre), Motorboot (Hollanda), Nautica y Yates (İspanya), Neptune (Fransa) ve Yacht Revue (Avusturya), Barche (İtalya). Jüri 25 yeni tekneyi; 25 feete kadar, 35 feete kadar, 45 feete kadar, 45 feet üstü ve boyun önemli olmadığı deplasman klasmanı olmak üzere toplam 5 kategoride aday göstermiştir. 25 teknenin her biri detaylı testler sonucunda yarışma sürecinde incelenmeye tabi tutulmuştur. Absolute 50 Fly, 45 feet üzeri kategoride ödülün sahibi olmuştur.

Absolute ailesinin Fly Bridge modellerine yeni katılan 50 FLY en küçük detayları bile işlevsel hale getirerek en büyük teknelerin sunduğu çözümleri ve konseptleri bir arada bulunduruyor. Sürgülü kapılar, ovalleştirilmiş mobilya köşeleri, zeminlerde ve yataklara geçişlerde nerdeyse hiç yüksekli farkı ve basamak olmaması yaşanabilirliği çok daha kolay hale getiriyor. 6 kişinin konaklamasına imkan tanıyan 3 kabin ve 2 banyo – tuvalet bulunuyor. Ayrıca arka tarafta bulunan kendine ait tuvalet, banyosu, geniş kullanım alanı ve platformdan girişi olan tek kişilik kabin de ister mürettebat ister misafir odası olarak kullanılabilir.

Açılabilir ekipmanların çoğunun sürgülü olması; yemek, güneşlenme ve mutfak alanlarında daralmayı önleyerek daha kullanışlı bir mekan sağlıyor.

Dış mekanda 3 farklı güneşlenme alanı bulunuyor. Ön güneşlenme yataklarının hemen arkasında bulunan ön oturma grubu sayesinde ön tarafın keyfini daha da artıyor. Absolute 50 Fly modeli 11-19 Şubat 2017 tarihleri arasında CNR Avrasya Boat Show 2017’de Deniz Yatçılık Hall 1, A5 numaralı standda deniz severlerin beğenisine sunulacak.